Ročník 2010-11 skončil ... jak dál? (květen 2011)

Po roční přestávce se obě naše družstva zřejmě opět vrátí do soutěží, které loni opustila. Béčko svým suverénním vítězstvím bez jediné porážky postupuje do KS1, áčko pravděpodobně do KP. Tato informace však ještě není ani definitivní, ani oficiální. Naše A družstvo se totiž umístilo v KS1 na 4. místě. Předběžné informace zatím hovoří o tom, že ani jedno ze tří družstev před námi nemá z různých důvodů o postup zájem (nedostatek hráčů, financí apod.). Tato situace bude Krajským šachovým svazem řešena až po prázdninách.

Na základě informací a znalostí o stavu a síle všech dalších zúšastněných družstev v obou soutěžích, lze pro následující ročník vyslovit tuto prognózu:

a) B družstvo by se mohlo v soutěži KS1 udržet.

b) Pokud se A družstvo skutečně do KP dostane, bude mít s udržením podstatně větší starost. Rozhodně bude třeba získat aspoň 2-3 hráče na hostování.

c) Nejsložitější situace by nastala, pokud by se obě naše družstva potkala v KS1. Znamenalo by to, že každý hrací den by muselo k oběma utkáním nastoupit celkem 16 hráčů. A to by v tomto případě byl prakticky neřešitelný problém.

Nezbývá tedy než skutečně počkat na oficiální vyjádření KŠS, které může navíc i obsahovat určitou reorganizaci soutěží.


Vítěz KS2: TJ Ostrov B (27.2.2011)

TJ OSTROV B - KŠ TIETZ KARLOVY VARY D
2,5 - 2,5


V posledním utkání KS2 (krajské soutěže družstev 2. třídy) naše druhé družstvo remizovalo (?!) a s přehledem si tak zajistilo 1. místo v přeboru. Má tak právo přímého postupu do KS1. Všichni hráči, kteří se během soutěže na úspěchu podíleli, si zaslouží náležité uznání.

Vzhledem k tomu, že áčko bude i v příští sezóně hrát pravděpodobně stejnou soutěž, bude třeba řešit např. otázku dostatečného počtu hráčů k pokrytí 16 šachovnic. Dále případné zajištění hrací místnosti. A v neposlední řadě se pokusit o získání výjimky pro střídání termínů A a B družstva doma a venku, případně výjimku pro hrací dny (např. sobota + neděle). To vše ale bude předmětem jednání až před zahájením nového ročníku soutěží.

Závěrem ještě jednou gratulace s přáním: ať se daří i dál!!


I předposlední kolo úspěšné (13.2.2011)

ŠK KARLOVY VARY C - TJ OSTROV B
1 - 4


Celý bod statečně vybojovali Husák, Žikavský, Želechovský a Votruba. Škoda prohrané partie Latislava, ale nevadí, všichni víme, jak je obtížné hrát s mladou šachistkou :-).

V posledním kole nás čeká družstvo z prostředku tabulky a pokud se nestane nějaké neštěstí, měli bychom se na čele žebříčku udržet (stačí nám remíza) a soutěž tak vyhrát.


"B" družstvo bez problémů (30.1.2011)

TJ OSTROV B - SPARTAK CHODOV C
4 - 1


Naše béčko i nadále vede bez ztráty jediného bodu KS2. Velmi dobře se uvedl v soutěži Kaválek, který jako první zahájil vítězné tažení. Velice pěkným výkonem se blýskl i Husák na první šachovnici. Svému silnému soupeři povolil pouze půl bodu. Nerozhodnou partii sehrál i Želechovský - a to bylo vše, co jsme hostům povolili. Čornyj a Žikavský přidali další body a nebylo co řešit.

"B" družstvo je tedy i nadále dosti suverénně na čele tabulky. Pozici lídra bude muset potvrdit 27.2., kdy hraje předposlední utkání, opět doma, s KŠ Tietz K. Vary D.


Stále ve vedení (12.12.2010)

TJ BANÍK HEXION SOKOLOV D - TJ OSTROV B
1 - 4


Čtvrtým kolem se pro nás situace nijak nezměnila a stále se nacházíme na špičce žebříčku. Zasloužili se o to všichni naši nastoupivší hráči, neboť nedali soupeři šanci a připustili pouze dvě remízy.


Béčko splnilo roli favorita (28.11.2010)

TJ OLYMPIE HROZNĚTÍN B - TJ OSTROV B
1 - 4


Naše záložní družstvo si vede zatím dost suverénně. Po třech kolech má jako jediné plný počet bodů a stalo se lídrem soutěže.

Vítězství nad hroznětínskými šachisty mělo však jednu pikantnost: Kandrik st. a Tomáš Ornet se v krátké době potkali za šachovnicí již potřetí. Poprvé v oddílovém přeboru, kde Ornet hostuje a hned Kandrika potrápil remízou. Podruhé v úvodním utkání obou áček: Kandrik přesvědčivě vyhrál. Tentokrát však padla kosa na kámen a Ornet prohru vrátil (prý i s úroky!). Ostatní naši hráči však žádná další překvapení nedopustili a svým soupeřům bodovat nedovolili.

Padne-li váš zrak na výsledky ostatních zápasů, zjistíte, že o překvapení nebyla nouze ani tady. A také šlo o první šachovnice:
Cee : Lorencová (!!)
Macho : Srba (!)
ale i Mottl : Tejček.
Vždy uspěl ten, co měl horší ELO.

Letošní kalendářní rok zakončí naše rezerva v Sokolově (12.12.) s Baníkem Hexion D (áčko hraje ligu).


Hrozný výsledek z Hroznětína? Naštěstí ne (28.11.2010)

(z pohledu Kandrika st.)

TJ OLYMPIE HROZNĚTÍN B - TJ OSTROV B
1 - 4


Jako jedni z favoritů soutěže jsme se vydali do nedalekého Hroznětína, abychom poměřili síly s papírově nejslabším soupeřem. Nastoupili jsme tedy plni optimismu s vidinou plného bodového zisku na všech frontách. Čekalo nás však malé překvapení.

Nejdříve se rychlou hrou svého soupeře nechal unést Kandrik st. - a dostal lekci. Soupeř se mu náležitě pomstil za mat, který dostal při souboji obou "áček" a ukázkově ho po hrubé chybě rozebral.

Na dalších šachovnicích to vypadalo velice nadějně, ovšem pro domácí, kteří dlouho odolávali a zlobili tak naše hráče. Ti se však nenechali zlomit nepříznivým stavem a zužitkovali svoji větší zápasovou zkušenost. Lámání chleba odstartoval Latislav st., když donutil soupeře ztratit kvalitu. Bylo vyrovnáno. Další bod vydřel navrátilec Votruba, který svého soupeře přehrál trpělivou hrou. Pořád ale ještě nebylo rozhodnuto - zbývající partie nevypadaly pro naše hráče "jednoznačně".

Naděje na výhru měla stále obě družstva, když Janecký "pouze" odolával útočným hrozbám protivníka. Ten se však nechal svým tlakem tak omámit, že zapomněl na svoji dámu - a bylo rozhodnuto. Poslední hřebíček do soupeřovy rakve zatloukl Žikavský, který přesnou hrou v koncovce upravil skóre na velice pěkných 4 :1.

Opticky bez problémů, ale roli favorita jsme potvrdili až po tuhém boji. Nutno tedy říci - čest soupeři.


Nájezd Lokomotivy jsme ustáli (14.11.2010)

TJ OSTROV B - LOKOMOTIVA CHEB B
3 - 2


Vítězství si naše béčko zasloužilo. Plnou měrou se přičinili Čornyj a Želechovský. Celý bod nedovolili svým soupeřům získat Janecký se Žikavským a tak výhru zpečetili. Ve třetím kole (28.11.) jsme hosty Olympie Hroznětín B. Jistě nebude skromné prohlásit, že do utkání nastupujeme jako favorité.


Bez jediné porážky (31.10.2010)

SPARTAK CHODOV B - TJ OSTROV B
1,5 - 3,5


V úvodním kole nás čekal papírově možná nejsilnější soupeř. Naši borci si s ním ale přesvědčivě poradili. Na prvních třech šachovnicích skončily poměrně vyrovnané duely remízou, na čtvrté a páté pak Husák s Čornyjem uplatnili svoji převahu a vyhráli.


POZN.: Za reporty děkujeme Vlastimilu Šetkovi a Antonínům Kandrikům.