Jedenácté kolo (21.4.2013)

ŠK SPARTAK CHODOV B - TJ OSTROV B
n/a - n/a


Držíme palce!


Béčko s čistým štítem (7.4.2013)

TJ OSTROV B - TJ OLYMPIE HROZNĚTÍN B
4 - 1


V místním miniderby si naše druhé družstvo vedlo velice znamenitě! Šachisty z Hroznětína porazili dost jednoznačně a v tabulce poskočili na druhé místo. Na vítězství v celé soutěži mají však už jen teoretickou naději.

V posledním, jedenáctém kole se poperou s chodovskými hráči právě o udržení se na druhé příčce. K tomu by jim stačilo i remizovat. Vedoucí družstvo, Karlovarský šachklub "D", hraje s posledním v tabulce, TJ Olympií Hroznětín "C" a je minimální pravděpodobnost, že by jim věnoval všechny tři body. Stát se ovšem může všechno, a tak si na rozuzlení budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.


Deváté kolo (17.3.2013)

V devátém kole jsme díky lichému počtu družstev v soutěži odpočívali a sbírali síly na další zápas.


Osmé kolo (24.2.2013)

TJ LOKOMOTIVA CHEB - TJ OSTROV B
3 - 2


Report ze zápasu chybí.


Béčko "jen" remizovalo (10.2.2013)

TJ OSTROV B - TJ TAŠOVICE B
2,5 - 2,5


Naše druhé družstvo získalo v 7. kole pouze bod. V jeho silách bylo zřejmě více, ale situace se vyvinula tak, že vlastně remizu zachraňovalo!

Na prvních dvou šachovnicích získala obě družstva po bodu, ale když náš nejúspěšnější hráč, Želechovský, poprvé v soutěži prohrál, začala být situace kritická. Husák stál na prohru, ale svými pověstnými "kulišárnami" zachránil remízu.

Vyhrát jsme tedy už nemohli. Vše teď záviselo na Kaválkovi. Ten se ovšem pochlapil a stal se hrdinou dne. Soupeře, který měl o 200 ELO více, porazil a tím definitivně svému týmu zachránil aspoň bod! Hosté byli evidentně zklamáni, protože plný počet bodů by jim zřejmě zajistil průběžné třetí místo v tabulce.

Naše družstvo tak zůstává stále první, ale jen o těsné skóre. Poslední tři kola budou tak ještě hodně náročná!


Šesté kolo (27.1.2013)

ŠK SPARTAK CHODOV C - TJ OSTROV B
2 - 3


Report ze zápasu chybí.


Béčko se vyšvihlo na první příčku tabulky (13.1.2013)

TJ OSTROV B - TJ OLYMPIE HROZNĚTÍN C
5 - 0


Po pěti kolech se v krajské soutěži 2 dostalo naše druhé družstvo průběžně na čelo tabulky. Stalo se tak po nedělním absolutním vítězstvím nad TJ Olympií Hroznětín.

Toto lichotivé postavení v tabulce je však po polovině soutěže. Ovšem, budou-li naši hráči podávat takové výkony i ve druhé půlce ...


Čtvrté kolo (9.12.2012)

KARLOVARSKÝ ŠACHKLUB D - TJ OSTROV B
1,5 - 3,5


Report ze zápasu chybí.


Třetí kolo (25.11.2012)

TJ OSTROV B - KARLOVARSKÝ ŠACHKLUB E
3,5 - 1,5


Report ze zápasu chybí.


Druhé kolo (11.11.2012)

ŠK KARLOVY VARY C - TJ OSTROV B
3 - 2


Report ze zápasu chybí.


Úspěšné vykročení béčka (28.10.2012)

TJ OSTROV B - TJ BANÍK SOKOLOV ŠO C
3 - 2


Naše druhé družstvo vstoupilo do nového ročníku soutěže družstev vítězstvím.

Utkání bylo vyrovnané i přesto, že nám hosté hned po svém příjezdu darovali bod (jeden hráč nenastoupil). Tento bod jim však džentlmensky vrátil Kaválek, který včas neudělal rošádu a malér byl na světě.

Misky vah zůstaly v rovnováze i po partii Milana Latislava s Rosendorfem: remis.

Pak se však "vytáhl" Martin Latislav. Velice povedenou matovou kombinací nedal svému protivníkovi žádnou šanci - stav 2,5 : 1,5 a hosté mohli už jen vyrovnat. Realita tomu nasvědčovala. Husák stál na třetí šachovnici skutečně na prohru. Ovšem jeho soupeř špatně vyhodnotil dámskou koncovku, zalekl se věčného šachu, a tak sám překvapivě nabídl remis (!) - kdo by ji nebral!


POZN.: Za reporty děkujeme Vlastimilu Šetkovi.