Výsledky na jednotlivých šachovnicích podle soupisky

Krajský přebor družstev 1. třídy 2012/13

ŠACH.  JMÉNORTGBODYPARTIERP 
1.  Kandrik ml.2039342220(+181)
2.  Šimandl1875351984(+109)
3.  Tomandl18115,591973(+162)
4.  Vastl17702,581682(-88)
5.  Kandrik st.1761251755(-6)
6.  Šetka1707581764(+57)
7.  Strejc1700251672(-28)
8.  Žikavský16691,571461(-208)
             
9.  Husák1598361597(-1)
10.  Latislav st.1637581740(+103)
11.  Latislav ml.1543010---
12.  Želechovský15271,541340(-187)
13.  Zmeškal14630,520---


Na závěr remíza - ale s "klikou"! (24.3.2013)

TJ OSTROV - ŠK KARLOVY VARY B
4 - 4


fotoreportáž

Bylo to vyrovnané utkání se vším všudy: výhry, prohry i remízy. Proto lze říci, že obě družstva měla k vítězství stejně daleko i blízko. I když je třeba připustit, že hosté byli o pověstný chloupek přece jen blíž.

Jak se utkání vyvíjelo?

První gól jsme dostali my. To Strejc po chybě vzdal Leinerovi. Vyrovnání ale zařídil po přesné hře Tomandl. Na druhé šachovnici se snažil Šimandl dostat pod kůži Koškovi, ale zkušený matador odolal - stále nerozhodně. Do vedení dostal domácí Kandrik st. Po hodinářsky cizelerské práci dovedl partii k vítěznému konci - 2,5:1,5. Vzápětí však přišlo opět vyrovnání. To Klíma dostal na lopatky našeho Vastla. Šetkův soupeř hrál hned od počátku evidentně na remízu. Domácímu hráči se jeho záměr nepodařilo zvrátit, a tak partie skončila skutečně smírem - 3:3.

Zbývaly dvě partie: na osmé šachovnici Žikavský po statečném výkonu a neúspěšné obraně podlehl Luskovi a hosté už nemohli prohrát! Rázem jsme se ocitli na pokraji ztráty všech tří bodů. Teď to všechno bylo na Kandrikovi ml. A na první šachovnici se děly věci! Napínavou podívanou si nenechali ujít všichni hráči, kteří už měli své partie za sebou. Lorencová, jediná žena v sestavě hostí a výborná šachistka, se zdatně a vynalézavě bránila ataku našeho hráče a hrozila i nebezpečnými výpady do jeho řad. Ve chvíli, kdy se již zdálo, že Kandrik ml. svou výhodu prosadí, soupeřka přehlédla v časové tísni nenápadný, ale smrtící tah králem. Po jeho provedení by partii čtyřtahovým matem vyhrála! K velké úlevě domácích se tak ale nestalo. Náš hráč pak v tlaku pokračoval až do vítězného konce. Tím zabránil nejen prohře celého utkání, ale i v tom, aby nás dnešní soupeř v konečné tabulce předstihl!

Tímto kolem krajská soutěž družstev 1. třídy 2012/13 skončila. Jejímu průběhu a výsledkům bude věnován samostatný komentář.


S torzem družstva se vyhrávat nedá (3.3.2013)

BANÍK HABARTOV B - TJ OSTROV
6,5 - 1,5


Ještě než jsme do Habartova vyjeli, už to bylo 3:0 pro domácí. Ze čtrnácti hráčů uvedených na soupisce se hned devět (!) omluvilo. To znamenalo, že utkání odehrajeme v pěti (!). S takovým torzem se pochopitelně vyhrávat nedá. Proto se zbytek hráčů zaměřil a soustředil pouze na svůj výsledek. Ani to se ale příliš nezdařilo. Jediný bod Šetky a jediná remíza Milana Latislava sice zaplašila hrozícího "kanára", ale byla to pouze kosmetická úprava skóre.

Soutěž zakončíme 24. března, kdy hostíme ŠK K. Vary B. Bude to však boj pouze o to, zda skončíme v první polovině konečného pořadí, nebo až v té druhé.


Drama až do konce (17.2.2013)

TJ OSTROV - ŠK MARIÁNSKÉ LÁZNĚ
4 - 4


Hosté přijeli jako favorité v nejsilnější sestavě. Výkonnostní převahu měli na všech šachovnicích. Jediným handicapem bylo neobsazení poslední šachovnice, ale i tak měli papírově vyhrát. Skutečnost však byla zcela jiná.

Naše družstvo opět posílil Kandrik ml. Jeho účast v sestavě má na celý tým mimořádně pozitivní vliv. Všichni se do svých protivníků pustili zcela neohroženě a na šachovnicích se děly věci ...

Po úvodní remíze Šetky, převálcoval Kandrik ml. Vojtěcha (ELO 2059) ve velkém stylu a najednou z jasného vítězství hostů se stalo parádní drama. Žikavský pak po úporné a statečné obraně přidal další půlbod, a tak jsem stále vedli o dva body. Pak to ale přišlo: Tomandl a Vastl bojovali jako lvi, ale dopustili se několika chybiček, které hosté bez pardonu potrestali a - srovnali na 3:3.

Největší drama se však odehrávalo na čtvrté a sedmé šachovnici: Husák nejprve propásl rychlou cestu k výhře. Brzy ztratil půdu pod nohama a stál na totální prohru. To by však nesměl být mist patů! Soupeř v časové tísni a s velkou materiální převahou chtěl partii rychle ukončit, ale místo toho uvízl v patové síti!

Drama vrcholilo. Poslední partie byla téměř stotahová a Kandrik st. v ní stále tahal za kratší konec. Hosté stále ještě sahali po třech bodech. Jenže náš hráč houževnatě bránil, bránil a bránil, až dotlačil partii do remízy a tím zajistil našemu týmu dosti překvapivý, ale zasloužený bod. Nakonec zasloužený bod si odvážejí i hosté! Jak by se jim asi odjíždělo, kdyby Husák skalpoval svého soka už v polovině utkání?

I nadále se můžeme chlubit tím, že jsme již čtyři kola za sebou neprohráli! V osmém, předposledním kole (3. března), nás budou hostit šachisté z Habartova. Utkání je zcela otevřené a bude záležet jak obě družstva poskládají své sestavy.


Pikantní derby (3.2.2013)

TJ OLYMPIE HROZNĚTÍN - TJ OSTROV
2,5 - 5,5


Místní derby mělo skutečně pikantní příchuť. Naši nastupovali bez svých dvou nejlepších borců: Kandrika ml. a Šimandla, dále chyběl i Strejc. Za Olympii hrál i náš další hráč, hostující Čornyj a ještě jeden host z K. Varů (Janoušek). Za normálních okolností bychom byli favority, ale tato situace velmi vyrovnala šance obou družstev, a jak průběh utkání naznačil, mohl být výsledek i opačný.

Zápas byl dlouho vyrovnaný. Potvrdila to i remíza Želechovského. Pak si ale na svém soupeři smlsnul Husák. Zapletl ho do parádní matové sítě s efektním K.O.

Docela veliké drama se odehrálo na první šachovnici. Domácí Ornet držel v bleskovém stylu s Tomandlem vyrovnanou pozici až do koncovky, kde v euforii vidiny vítězství zahrál několik nepřesných tahů a prohrál. Další hřebíčky do domácí rakvičky zatloukli Latislav st. a Vastl. A když Šetkův soupeř ve střední hře nedotáhl vítěznou kombinaci do zdárného závěru a v koncovce prohrál, bylo vymalováno. Porážku domácích zmírnil Čornyj (náš hráč hostující za Olympii), který porazil Žikavského.

17. února hostíme doma jednoho z favoritů: ŠK M. Lázně. Mimořádně silný soupeř je favoritem. Ale – každé utkání začíná 0:0!


Vydřené vítězství - vynikající výkon Tomandla a Kandrika ml. (6.1.2013)

TJ OSTROV - ŠK GLOBAL SOKOLOV B
4,5 - 3,5


Pátým kolem se soutěž družstev přehoupla do své druhé poloviny. Náš tým do ní vstoupil tou šťastnou nohou, protože mu přinesla další tři body za vítězství. A vítězství to bylo skutečně vydřené, utkání bylo neobyčejně vyrovnané a zejména svou oboustrannou urputností se zapsalo mezi ta nadprůměrná.

Vyrovnanost se projevila hned pěti remízami (!). A nebyly to remízy z kategorie tzv. velmistrovských, ale boje "až na krev": Vastl, Kandrik st., Latislav st., Šetka ... pouze Husák musel trpně přijmout remízu v pozici s osmi zablokovanými pěšci (!), což jeho ofenzivnímu způsobu hry vůbec nevyhovovalo.

Jedinou prohru utrpěl Strejc, který se brzy dostal do potíží, ze kterých se i přes veškerou snahu nedokázal vymanit.

Hrdiny dne se ale stali Tomandl a Kandrik ml. Tomandl na druhé šachovnici uštědřil Grussovi (ELO 2006) porážku, které předcházela krásná oběť věže a Kandrik ml. zase prokázal svou trpělivost, houževnatost a cit pro těžké a složité koncovky. Navíc opět potvrdil fakt, jak je důležité mít v družstvu (a navíc na první šachovnici) "tahouna".

V 6. kole, 3. února, nás hostí šachisté z Hroznětína.


Trpělivost přinesla úspěch (16.12.2012)

ŠK SPARTAK CHODOV - TJ OSTROV
2,5 - 5,5


Ve čtvrtém kole soutěže družstev nám los přisoudil roli hostů v Chodově, kam jsme jeli s odvážnou ambicí vyhrát, ne však jako favorité!

Utkání se zpočátku vyvíjelo dost pokojně a vyrovnaně. Dokladem toho byla i úvodní pokojná remíza kapitána družstva Vastla. Postupem času jsme však začínali mít přeci jen navrch: Latislav st. se s přehledem vypořádal s Fraiem, Šimandl velmi zkušeně přehrál Mestla a Želechovský po trpělivé hře porazil Zíchu - průběžný stav: 3,5 : 0,5 pro nás! V tuto chvíli se však domácí nadechli k ofenzívě. Situaci jim poněkud ulehčil Strejc, který v dobrém postavení udělal hrubku a když i Husák podlehl Vlasákovi, rázem to bylo už jen 3,5 : 2,5 a závěr už tak jednoznačný nebyl!

Ve velké formě se ale ukázal Tomandl. Trpělivou a důslednou hrou získal rozhodující bod a rázem bylo po strachu o výsledek. V poslední partii stál Šetkův soupeř lépe a i když o výsledku bylo rozhodnuto, nechtěl o remíze ani slyšet. Nemohl se však prosadit a po pěti hodinách zahrál nepřesně. Toho náš hráč ihned využil, vyrazil z obrany tak překvapivě, že partii rychle ukončil.

Tak se zrodilo naše poměrně vysoké, ale zasloužené vítězství. Tím jsme si polepšili i své postavení v tabulce. Hlavně nám ale stouplo sebevědomí a pozitivní motivace do dalších bojů.

Hned po Novém roce, 6. ledna, hostíme družstvo ŠK Global Sokolov B. Utkání se hraje od 10:00 hod. v klubovně sportovní haly (pod hotelem Krušnohor).


Třetí kolo (2.12.2012)

TJ JISKRA AŠ - TJ OSTROV
3,5 - 4,5


Report ze zápasu chybí.


Nepodařené utkání (18.11.2012)

TJ OSTROV - AVZO FRANTIŠKOVY LÁZNĚ
2 - 6


Bylo to skutečně nepovedené utkání. Třebaže hosté nepřijeli v nejsilnější sestavě, uštědřili nám krutou porážku.

Absolutorium zaslouží pouze Šimandl, který zdolal zkušeného a silného matadora a - to bylo z naší strany asi vše. Remízy Tomandla a Šetky byly pouze slabou kosmetickou úpravou celkového výsledku.

Šachisté z Fr. Lázní jsou velmi zkušenými hráči, a tak dokázali využít i drobných chyb, kterých se naši dopustili. To pak vedlo k tomu, že na pěti šachovnicích výrazně zabodovali.

Šanci k napravení reputace máme 2. prosince, kdy se utkáme s Jiskrou Aš na jejich šachovnicíh.


Zahájili jsme prohrou (4.11.2012)

TJ BANÍK SOKOLOV B - TJ OSTROV
5 - 3


Do nového ročníku soutěže družstev jsme nevykročili tou správnou nohou. Sokolovští byli mírným favoritem, ale průběh utkání tomu nijak nenasvědčoval.

Vyrovnanost předznamenala remíza Milana Latislava. Potom Strejc využil k výhře soupeřovy chyby, ale vzápětí chyba Vastla průběžný stav srovnala - 1,5 : 1,5.

Boj pokračoval: Husák přes veškerou snahu neodolal Kouteckému, ale Žikavský úspěšně remizoval - 3 : 2 pro domácí. Když ani statečný odpor Šimandla proti Ondejátovi nedopadl dobře, vykřesal jiskru naděje Tomandl. Výborným výkonem zbořil Zbořila a upravil na 4 : 3.

Tadalafil sildenafil combo reliable site order viagra, sildenafil or cialis other permanent erectile dysfunction. Buy kamagra from india talks about it viagra vs. levitra; coupon cialis webpage cialis tadalafil 20 mg precio; research peptides tadalafil read full report sildenafil adderall interaction. Numan tadalafil hop over to this website levitra cost insurance; tadalafil treatment helpful content comprar sildenafil, women using levitra click to read viagra and covid. Generic cialis 5 mg find here levitra 20 mg tablet; sildenafil cream female side effects my site sildenafil for premature ejaculation reviews. Erectile dysfunction and kidney disease browse around here 40 mg cialis; sildenafil 60mg just click the following webpage kamagra liquid

Kuriózní situace se odehrála na 4. šachovnici. Šetka v 8. tahu vyrobil chybu a protihráč ji chtěl vzápětí, formou obětí figury, bleskově potrestat. Oběť pochopitelně přijata nebyla, ale pozice byla tak málo nadějná, že partie měla skončit během několika minut jako první. Neskončila! Bojovalo se ještě celých pět hodin (!). Domácí hráč se trpělivě, a vzhledem ke svému mládí, i zkušeně a bez chyby (bohužel), dopracoval do výhodnější koncovky a bod zachránil - 5 : 3.

Druhé kolo hrajeme 18.11. doma a hostíme papírově vůbec nejsilnější družstvo soutěže: AVZO Fr. Lázně. Utkání se hraje v klubovně sportovní haly od 10:00 hod.


POZN.: Za reporty děkujeme Vlastimilu Šetkovi.