Remízu nebo život! (25.3.2012)

TJ OSTROV B - ŠK CAISSA NOVÁ ROLE
2 - 6


Po boji v posledním zápase zůstali alespoň čtyři naši hráči neohroženi, neb svými výkony dokázali udržet pěkné čtyři remízy.


Vyrovnaný duel = zasloužený bod (4.3.2012)

ŠK GLOBAL SOKOLOV B - TJ OSTROV B
4 - 4


V překvapivě vyrovnaném utkání si naše druhé družstvo odvezlo od soupeře, který je aktuálně v tabulce na druhém místě, zasloužený bod. Opět moc nechybělo a mohlo to být ještě lepší. Cenné je zejména vítězství Husáka a Čorného. Ovšem i Ornetův celý bod i remízy Ramse a Žikavského mají svojí váhu.

Náplast na předcházející neúspěchy je to sice slabá, ale i tak dostatečně potěšující. Vždyť 23. března hostíme v posledním kole šachisty ŠK Caissa N. Role a ti jsou zatím třetí. Nebylo by špatné výsledek zopakovat, případně i vylepšit.


Opět s prázdnou (19.2.2012)

TJ OSTROV B - BANÍK HABARTOV B
2 - 6


Nedá se nic dělat, letos to už asi lepší nebude. I když obě družstva nehrála v nejsilnějších sestavách, hosté byli lepší. Pro nás nelichotivý výsledek podtrhuje i to, že soupeř je v tabulce na předposledním místě.

Za náš tým bodovali pouze Martin Latislav a Želechovský. Více bodů se bohužel neurodilo.

8. kolo hraje naše družstvo v Sokolově, kde se 4. března utká s místním Globalem B, s týmem, který je v soutěži zatím druhý.


Když to nejde, tak to nejde! (5.2.2012)

SPARTAK CHODOV - TJ OSTROV B
6 - 2


Béčku jakoby po předchozích třech těsných prohrách došel dech. Přestalo se totálně dařit, chybí motivace. Navíc v tomto kole "zaúřadovala" i marodka. Někteří hráči nastoupili ne zcela fit, aby nedošlo ke kontumaci výsledků. Domácí si svou příležitost ještě pojistili tím, že obsadili šachovnice prakticky základní sestavou.

Slabou náplastí byla vítězná partie Žikavského a remízy Šimandla a Orneta.

7. kolo hraje náš tým 19. února doma s Baníkem Habartov B. Začíná se v 10:00 v salonku hotelu Krušnohor.


Fortuna béčku stále nepřeje (8.1.2012)

TJ OSTROV B - ŠK MARIÁNSKÉ LÁZNĚ
3,5 - 4,5


Již potřetí se béčku "povedlo" prohrát 3,5:4,5! A vždy to mohlo být obráceně. I tentokrát to bylo jako na houpačce, ale štěstěna se opět usmála na soupeře.

Výborně si vedl Šimandl, který odvážnou hrou poněkud znechutil šachový život Vítkovi, hráči s ELO 2030. Rychlý K.O. předvedl i Milan Latislav, ale ostatní již tak úspěšní nebyli.

Jen pro zajímavost: pokud by v uvedených třech případech naše družstvo odešlo od šachovnic s opačným výsledkem, mohlo by v současné době figurovat v tabulce na 3.-4. místě (viz pořadí po 5. kole)! Je to ovšem pouze spekulace - platí skutečné výsledky.

V 6. kole (5. února) zajíždějí naši hráči k utkání do Chodova. Soupeřem jim bude družstvo, které se aktuálně nachází na 7. místě tabulky. Bude i tomuto relativně hratelnému soupeři více nakloněno štěstí než nám? Nebo se už konečně unaví?


Tentokrát jasný debakl (4.12.2011)

AVZO FRANTIŠKOVY LÁZNĚ - TJ OSTROV B
6 - 2


Jediná Žikavského výhra a dvě remízy, které zajistili Rams s Čornyjem. Bojovná nálada tak po třech těsných výsledcích klesá a nezbývá než doufat, že příště budeme mít alespoň více štěstí.


... a zase chyběl kousek! (20.11.2011)

TJ OSTROV B - TJ JISKRA AŠ
3,5 - 4,5


Béčko stále nemůže prorazit! Již po třetí v řadě sehrálo velmi dobré a vyrovnané utkání, ale ani v jednom se mu nepodařilo přidat ten potřebný bod ke konečnému úspěchu (nebo alespoň půlbod).

Tentokrát to vypadalo velmi nadějně. Hroznětínské posily (Rams, Ornet) odvedly plné penzum bodů. Janecký, Žikavský a Milan Latislav přidali cenné remízy, ale stále ten potřebný kousek chyběl.

O velké vzrušení se postaral Husák. "Specialistovi " na bleskový šach se vůbec poprvé (co soutěže družstev hraje) podařilo prohrát na čas!! A když se v nadějných pozicích nevedlo Čornému ani Martinu Latislavovi, více než 3,5 bodu to nedalo.

4. kolo hraje naše druhé družstvo 4. prosince ve Františkových Lázních. Jaká asi bude předvánoční nadílka?


K úspěchu chyběl krůček (6.11.2011)

ŠK KARLOVY VARY B - TJ OSTROV B
4,5 - 3,5


Ani velice dobrý výkon všech našich hráčů k zisku aspoň bodu nestačil. Po boji jsme prohráli pouze dvě partie. Vítězstvím se blýskl Žikavský a pro všech pět dalších hráčů, kteří remizovali s lepšími soupeři (Janecký, Ornet, Milan a Martin Latislavové, Želechovský) to byl velký osobní úspěch. Bohužel k celkovému úspěchu nám kousek chyběl. Škoda, že "nezaúřadovalo" také trochu toho štěstíčka. Výsledek by pak mohl být i malou senzací.

Třetí kolo hraje "béčko" doma 20.listopadu s Jiskrou Aš. Soupeř je to hratelný a pokud naši zabojují jako proti karlovarským, mohl by se očekávat i přísun bodů.


K bodu bylo blízko (9.10.2011)

TJ BANÍK SOKOLOV C - TJ OSTROV B
5 - 3


Naše druhé družstvo se jako nováček KS1 představilo v prvním kole soutěže solidním výkonem. Na šachovnicích B. Sokolova předvedlo bojovný a vyrovnaný výkon, ve kterém chybělo skutečně málo k zisku alespoň bodu.

Velmi dobrou hru předvedli v našem týmu oba hostující hráči, Rams a Grieč, ale na zisk bodu to nestačilo. Podobně se vedlo i Janeckému. Ten poprvé nastoupil v družstvu na první šachovnici a pocit "obětního beránka" udělal (i proti hratelnému soupeři) zřejmě své. Zato Martin Latislav a Želechovský své soky pokořili a "dodali" oba body!

Při remízách Milana Latislava a Žikavského se klíčovým zlomem stala partie Čorného. Ten ve výrazně lepším postavení chyboval, a tak soupeř přišel levně k bodu a sokolovští k celkovému vítězství.

Druhé kolo se hraje 6.listopadu doma. Hostíme silný a vyrovnaný tým ŠK K.Vary B. Hraje se opět v salonku hotelu Krušnohor od 10,00 hod.


POZN.: Za reporty znovu děkujeme Vlastimilu Šetkovi.