Ročník 2010-11 skončil ... jak dál? (květen 2011)

Po roční přestávce se obě naše družstva zřejmě opět vrátí do soutěží, které loni opustila. Béčko svým suverénním vítězstvím bez jediné porážky postupuje do KS1, áčko pravděpodobně do KP. Tato informace však ještě není ani definitivní, ani oficiální. Naše A družstvo se totiž umístilo v KS1 na 4. místě. Předběžné informace zatím hovoří o tom, že ani jedno ze tří družstev před námi nemá z různých důvodů o postup zájem (nedostatek hráčů, financí apod.). Tato situace bude Krajským šachovým svazem řešena až po prázdninách.

Na základě informací a znalostí o stavu a síle všech dalších zúšastněných družstev v obou soutěžích, lze pro následující ročník vyslovit tuto prognózu:

a) B družstvo by se mohlo v soutěži KS1 udržet.

b) Pokud se A družstvo skutečně do KP dostane, bude mít s udržením podstatně větší starost. Rozhodně bude třeba získat aspoň 2-3 hráče na hostování.

c) Nejsložitější situace by nastala, pokud by se obě naše družstva potkala v KS1. Znamenalo by to, že každý hrací den by muselo k oběma utkáním nastoupit celkem 16 hráčů. A to by v tomto případě byl prakticky neřešitelný problém.

Nezbývá tedy než skutečně počkat na oficiální vyjádření KŠS, které může navíc i obsahovat určitou reorganizaci soutěží.


To bylo o fous! (27.3.2011)

ŠK KARLOVY VARY B - TJ OSTROV
3,5 - 4,5


Do Karlových Varů jsme jeli bez tří hráčů základní sestavy. Na místě jsme zjistili, že i domácí jsou na tom stejně. Duel byl tedy otevřený s tím, že pokud se nám podaří vyhrát, budeme sahat po třetí příčce v konečném pořadí.

Úvod se nám však totálně nezdařil. To Šetka a Martin Latislav po hrubých chybách odevzdali body domácím, a pak se tiše modlili, aby toto nečekané klopýtnutí ostatní spoluhráči odčinili. Šachový pánbůh tentokrát jejich modlitbu vyslyšel, i když nás ještě chvíli nechal řádně se smažit. To Milan Latislav a Kandrik ml. "jen" remizovali a domácí stále nadějně vedli 3:1! Ale pak to přišlo: vynikající Tomandl, velmi dobrý Strejc a zodpovědně hrající Žikavský stav otočili a Vastlovi už nic jiného nezbývalo než jasnou remízou dát rozhodující gól do prázdné brány.

Bylo to tedy skutečně o fous, ale zejména díky třem našim borcům, kteří vyhráli jsme si vítězství zasloužili. Nelze však opominout i důležitost všech tří remíz!


Nikdo neprohrál! (6.3.2011)

TJ OSTROV - ŠK GLOBAL SOKOLOV B
6,5 - 1,5


Hosté si odvezli z Ostrova pěkný ranec. I výsledek ukazuje na snadnou záležitost, ale tak jednoznačné to nebylo.

Pouze v nejdříve skončené partii ukázal Šimandl, že má ohromnou formu - se soupeřem skončil v šestnácti tazích! Ostatní duely byly velice vyrovnané a také, jak jinak, urputně vedené.

Po dvou remízách - Martina Latislava a Vastla - přišla naše tříbodová šňůra. Tomandl po přesně vedené koncovce zdolal Bendu, Ciprian se lépe orientoval ve spletité situaci s Havlíčkem a Kandrik ml. zdolal po trpělivé, důsledné a přesné hře Hlaváče. Bylo tedy rozhodnuto - 5:1! V takovém případě již emoce a napětí opadá a většinou se zbývající partie dávají za remízu (pokud převaha na jedné straně není zřejmá). Ovšem Kandrik st. a Šetka chtěli svou mírnou výhodu plně využít. Vždyť konečný výsledek 7:1 s takovým soupeřem by se v tabulce docela dobře vyjímal. Oba šachisté hostů však udatně bojovali a natáhli hrací čas téměř až k šesti hodinám!! Zatímco Šetka po 87 tazích (!) "jen" remizoval, Kandrik st., jako poslední, svého soka přece jen na lopatky položil.

Spokojenost s výsledkem lze doložit i faktem, že nikdo neprohrál. Hostům jsme povolili pouze tři remízy.

Závěrečné 9.kolo hrajeme 27. března v Karlových Varech s ŠK Karlovy Vary B. Budeme bojovat o třetí místo!


Chyběl nám takhle malý kousíček (20.2.2011)

ŠK MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - TJ OSTROV
4,5 - 3,5


fotoreportáž

Utkání sedmého kola nás zavedlo za soupeřem velmi silným a hlavně houževnatým do Mariánských Lázní. Naše sebevědomí a zejména optimismus výrazně stouply po prvních partiích.

Hned v úvodu se zaskvěl Šimandl, když přesvědčivě a překvapivě brzo porazil Šulce, který v této soutěži měl až doposud zcela čisté konto (!). Husák pak přehrál, rovněž v kvapíkovém tempu, Jankovského - 2:0!

Nejhezčí partii předvedl Tomandl. Po několikaměsíčním šachovém půstu převálcoval po skvělé hře Panoše. Ten najednou nemohl uvěřit, že stojí před dvoutahovým matem - 3:0 pro nás! V tuto chvíli to s domácími nevypadalo nikterak růžově, zvláště když ještě Šetka přidal další půlbod a na zbývajících čtyřech šachovnicích byla celková situace více než optimistická. Vypadalo to na pohodlné vítězství. Jenže! Počítá se až konec partie a ne vyhlídky. A ty se nám nepříjemně rozplynuly.

Nejprve Ciprián ztratil partii po vyrovnaném souboji s Kaboněm a Vastl nečekaně neprosadil výhodu dvou pěšců a v časové tísni neuhájil ani remízu. Potom Kandrik ml., přes veškerou vynalézavost a obdivuhodnou bojovnost, podlehl zkušenému Vítkovi a - bylo vyrovnáno! 3,5 : 3,5

Poslední nadějí byl Kandrik st. Tato naděje byla značně podporována jeho bojovností a urputností. Soupeř ale vložil do partie stejné devizy. A tak rozhodovaly nervy, štěstí a chyby. Právě štěstí se přiklonilo k domácímu hráči. Ve chvíli kdy ztratil iniciativu, nedokázal náš šachista tu svou správně nasměrovat. Pod tlakem nezvolil správné pokračování a udělal chybu, která se už nedala napravit.

Domácím se podařil na náš účet husarský kousek: čtyřmi posledními partiemi otočit zápas! ... a nám chyběl tak malinký kousíček ...


Body přece jen přišly (6.2.2011)

TJ OSTROV - ŠK CAISSA NOVÁ ROLE
4,5 - 3,5


fotoreportáž

Po delším půstu jsme opět zabodovali. Utkání to bylo velmi vyrovnané a bojovalo se hodně urputně. Svým dílem k tomu přispěly i chyby v obou táborech a - také trochu štěstí, které tentokrát, což se nám dlouho nestalo, zůstalo na naší straně.

Poprvé se radovali hosté. To Strejc, po hrubé chybě, vzdal Musilovi. Pak ale Šimandl svou dvojicí střelců zamotal hlavu Sýkorovi a vyrovnal. Pro Vastla byl Svoboda (ELO 2106) nad jeho síly a hosté opět vedli. Jejich vedení zvýšil M. Hajšman, který přehrál Kandrika st. - 3 : 1. I přes ne zcela přesnou hru v koncovce snížil na rozdíl jednoho bodu Šetka. Kandrik ml. potom dlouhodobým presinkem zdolal Molnára a zase srovnal - 3 : 3.

Nejkuriózněji se vyvíjela partie mezi Martinem Latislavem a Janouškem. Brzy po zahájení to vypadalo s naším hráčem hodně bledě. Pak se však po chybě soupeře z defenzívy vymanil a měl dokonce figuru navíc! Přišla ale další chyba - figura zmizela a s převahou dvou pěšců ve věžové koncovce se Janoušek chystal triumfovat. Euforie ho však stála šachový život. V matové pasti uvízl tak naivně, že tomu nikdo okolo nechtěl ani věřit. Tato pro nás šťastná situace se ukázala jako klíčová. V posledním duelu zápasu Ciprian pak ukázal svému, o více než padesát let (!) mladšímu soupeři, jak senioři hrají šachy. Dával mu zabrat téměř pět hodin (!), dotlačil ho do nevýhodné koncovky střelec proti věži, ale Šmíd s vypětím všech sil remízu uhájil. Tento půlbodík měl však v konečném účtování cenu celých soutěžních tří bodů, které jsme si na své konto připsali.

7. kolo se hraje 20. února na horkých šachovnicích v M. Lázních, kam rozhodně nejedeme jako favorité.


Překvapení se nekonalo (9.1.2011)

AVZO FRANTIŠKOVY LÁZNĚ - TJ OSTROV
6,5 - 1,5


Domácí byli, až na jednu vyjímku, na všech šachovnicích favority. Nám šlo o jedno: s jasným lídrem soutěže bojovat ze všech sil a pokusit se překvapit. Avšak samotná bojovnost tentokrát nestačila. Soupeř zkušeně žádné překvapení nedopustil a přesvědčivě nás přehrál. Svědčí o tom i pět vítězných partií na jeho straně.

Nám se podařilo uhrát pouze tři remízi o které se zasloužili: Kandrik st., Martin Latislav a Milan Latislav. Zejména pro Martina by to mělo být povzbuzení do dalších bojů - vždyť vyrovnaná partie s hráčem o 300 ELO lepším by mohlo být tím nejsprávnějším "nakopnutím".

V 6. kole hostíme družstvo ŠK Caissa N. Role. Hraje se 6. února od 10:00 v salonku hotelu Krušnohor a lze očekávat vyrovnané utkání.


Bolestná prohra (9.1.2011)

(z pohledu Kandrika ml.)

AVZO FRANTIŠKOVY LÁZNĚ - TJ OSTROV
6,5 - 1,5


Bez jediné výhry pro nás skončilo utkání, na které jistě nebudeme rádi vzpomínat.

Remízu ukořistili pouze Latislav st., Latislav ml. a Kandrik st., jejichž partie skončili skoro stejně rychle jako ta Husákova, ve které bohužel přehlédl figuru a prohrál.

Votruba, Vastl i Kandrik ml. byli za své chyby po zásluze potrestáni a Šimandl jen těžko hledal kompenzaci za obětovaného pěšce ve střední hře, takže mu po pěti hodinách nezbývalo nic jiného než vzdát.

Rázem jsme se ocitli ve druhé půlce žebříčku a budeme muset ještě zabojovat, abychom se nemuseli bát sestupu.


Podruhé v řadě: nula! (5.12.2010)

TJ OSTROV - BANÍK HABARTOV B
3,5 - 4,5


Ve velmi vyrovnaném utkání nám opět (pokolikáté už?) chyběl ten mrňavý kousíček štěstíčka. Druhou porážku v řadě - a obě na domácí půdě! - je třeba vzít jako nepříjemný fakt a bojovat dál.

O vyrovnanosti utkání svědčí i pět remíz. Začalo se dost poklidně a také opatrně. Aktéři na páté a šesté šachovnici se bez emocí dohodli na remízách. Vzruch a úsměv pro domácí nabídl Husák. Svým typickým způsobem podaroval soupeře hned pěti (!) pěšci (aby mu, jak říká, nepřekáželi) a pak svými volnými figurami doslova utancoval nepřátelského krále - 2:1. V tuto chvíli nikdo z domácích netušil, že je to jediný celý bod.

Následovala další dělba bodů. Jejími autory byli Latislav st. a dr. Vastl. Následný zběžný rozbor ukázal opodstatněnost remíz. Vzápětí však hosté tvrdě udeřili - Doležálek lapil Kandrikovi st. dámu a svou šanci už nepustil. A Ciprianův soupeř nejenže odvrátil tlak a matové hrozby, ale vítězně kontroval volným pěšcem. Teď se karta obrátila a hosté vedli 4:3!

Veškerá zodpovědnost nyní dolehla na Kandrika ml. Pouze výhrou nám mohl zajistit aspoň bod za nerozhodný výsledek. Bojoval víc než příkladně. V neobyčejně těžké situaci hledal cestičky k výhře, ale M. Dub hrál velice houževnatě a téměř po šesti hodinách, vzdaje se vyhlídek na celý bod, vynutil remízu opakováním tahů.


Kandrikové na všechno nestačili (21.11.2010)

TJ OSTROV - TJ BANÍK HEXION SOKOLOV C
3 - 5


Tentokrát se nám lepila smůla na paty hned od začátku. Neuběhla ani hodina a Husák ve velice nadějném postavení "daroval" soupeři dámu. Pak Žikavský remizoval a vzápětí Martin Latislav vyrobil také nezvratnou chybu a hosté vedli rázem o dva body.

První celý bod získal Kandrik st., který svému sokovi lišácky chytil dámu. Do třetice všeho špatného: Ciprian měl stálou převahu a když se zdálo, že jí úspěšně prosadí, vloudila se chybička a - hosté si připsali další bod. To už byla kritická situace: abychom vyhráli, musely by nám poslední tři duely přinést plný bodový zisk. Pohled na šachovnice však příliš nadějí nedával.

Šetka odolával remizovým nabídkám soupeře, ale situace do remízi skutečně spěla, a tak nezbylo než přijmout. Stále tu však byla šance na celkový nerozhodný výsledek. Peripetií celého příběhu byla první šachovnice: Kandrik ml. skvěle vyhrál těsnou přetlačovanou a upravil na 3:4 pro hosty. Kapitán, dr.Vastl, bojoval jako lev. Ale vyhrát koncovku s mankem dvou pěšců, bylo nad jeho síly.

5. prosince očekáváme hosty z Habartova, opět dost silné a zkušené soupeře.


Z Chodova jsme si odvezli 3 body (7.11.2010)

SPARTAK CHODOV - TJ OSTROV
2,5 - 5,5


Utkání bylo po dlouhou dobu velice vyrovnané. Teprve po třech hodinách skončila první partie, ve které domácí získali celý bod: Martin Latislav podlehl Mestlovi. Jak se později ukázalo, byl to pro domácí bod jediný. Po další půlhodině skončily smírně partie Milana Latislava a Strejce - chodovští tedy vedli 2:1.

Domácím jsme pak uštědřili po čtyřech hodinách na prvních čtyřech šachovnicích čtyři góly: Kandrik ml. po dosti nezvyklém zahájení zdolal Kollera, Ciprian si poradil se Stuškou, Kandrik st. přehrál Heise a Vastl donutil zkušeného Plomitzera tak dlouho přemýšlet, až překročil čas. Tím bylo rozhodnuto. Výsledek poslední partie již na naše vítězství neměl žádný vliv. Šetka s Vlasákem se tedy dohodli na remíze, protože i situace na šachovnici byla dosti nejasná.

Cialis side effects hair loss link mixing cialis and viagra reddit. Sildenafil citrate ebay site viagra and cialis combo pill, does tadalafil cause acid reflux report 6mg or 9 mg tadalafil. Kamagra price vs viagra Get More Info viagra sizes, paroxetine and tadalafil main cialis 10 mg amazon. Thuoc tadalafil 20mg link here levitra generika online kaufen schweiz; viagra side effect other kaj je kamagra, does bayer make levitra strongly suggest it things that cause erectile dysfunction, what is kamagra gold? read homepage best herbal for erectile dysfunction; generic levitra purchase full report is kamagra legal in thailand, online sildenafil india more suggestions cheapest price on viagra, tadalafil (cialis) content tadalafil side effect to physician; levitra model webpage amneal sildenafil. Tadalafil 30mgx30ml liquid dosage strongly suggest it too much cialis, kamagra gold predaj love it tadalafil 80, hims erectile dysfunction continue reading this vardenafil sildenafil vergleich, online pharma to order kamagra his explanation is there a generic viagra; free cialis voucher 2018 company main page orlando erectile dysfunction, levitra y alcohol web link kamagra sachet, kamagra gel uk write levitra cialis viagra comparison. Levitra website learn more tadalafil 20 mg tablet uses; 200mg of sildenafil web køb kamagra på nettet; cialis online without prescription index tadalafil (cialis. Real viagra 100mg contact form viagra to help alzheimer's, tadalafil highest dosage in the know kamagra oral jelly 100mg sildenafil. Can teladoc prescribe cialis these details levitra meds, splitting cialis go now buy generic levitra tablets usa; erectile dysfunction va claim look at this site sildenafil products. Vitamin d for erectile dysfunction go now tamsulosin erectile dysfunction; what is oral jelly kamagra linked website tadalafil or sildenafil. Hcg dosage for erectile dysfunction try this out cialis withdrawal

21.listopadu hrajeme třetí kolo doma. Hostíme TJ BH Sokolov "C". Sokolovští jsou tradičně silní a opět se očekává vyrovnaný duel. Začínáme v 10.00 hod v salonku hotelu Krušnohor. Přítomnost šachových fandů rádi uvítáme.


Absolutní vítězství (17.10.2010)

TJ OSTROV - TJ OLYMPIE HROZNĚTÍN
8 - 0


S největší pravděpodobností jsme dosáhli prvního absolutního vítězství v historii našeho šachového oddílu. To je ovšem pouze konstatování, že udělení šachového "kanára" je opravdu vyjímečná zvláštnost. U našeho soupeře je však třeba ocenit nejen snahu, ale i bojovnost, která ho jako nováčka soutěže opravdu zdobila.

Průběh utkání se pak odvíjel následovně: první dvě partie skončily bleskově. Šetka získal první bod po 39 minutách a čtvrt hodinky po něm přidal druhý Kandrik st. Pak Šimandl s přehledem, Vastl rozvážně a Ciprian elegantně posunuli skóre na 5:0.

Poslední tři partie byly hodně vyrovnané. Kandrik ml. uplatnil svou výkonnostní převahu a nedal soupeři šanci. Je však třeba vyzdvihnout bojovnost hroznětínského šachisty, který, ač téměř o 400 ELO slabší, bojoval jako lev. Zajímavé byly i oba poslední duely (skončily až po více než 4 hodinách). Strejc i Martin Latislav prokázali rozhodující míru trpělivosti a vytrvalosti a své soky vytempovali až v úplné holé koncovce. Do soutěže jsme tedy vstoupili impozantně. Ve druhém kole (7.listopadu) jsme však hosty zkušené party Spartak Chodov a tam už to taková šachová procházka rozhodně nebude.


POZN.: Obrovské díky od celého oddílu si znovu zaslouží Vlastimil Šetka, tvůrce těchto čtivých článků.